Kursuste nimekiri

International Bareboat Skipper Certificate

— Rahvusvaheline tunnistus mis kehtib kogu maailmas, antakse välja ülemaailmse purjetajate koolitamise ja sertifitseerimise keskuse International Yacht Training Worlwide poolt. Koolitusel saab osaleda alates 18 aasta vanusest, kui puuduvad meditsiinilised vastunäidustused ja on omandatud purjetamise kogemus väikelaeva pardal mitte vähem kui 200 meremiili ja vähemalt 10 päeva. Eksamile lubatakse isikud, kes on läbinud teised koolitusprogrammid ja omandanud piisavad teadmised. Kursus sobib kui soovid rentida mootorpaati või purjekat tsarterfirmas üle maailma või juhtida oma laeva mistahes merel. Antud kursuse lõpetamisel on võimalik läbida proffikursus IYT Master of Yacht 200 gt.

 • Kehtivuspiirkond: Üle maailm
 • Laevad: mootorpaat, purjekas
 • Kaugus kaldast: 20 meremiili ohutust sadamast
 • Ilmastikuolud: tuulekiirus kuni 6 palli, päevane seilamine ööbimisega sadamas või ankruplatsil
 • Maksimum laeva pikkus: 18 meetrit
 • Kursuse kestvus: 6 päeva (teooria ja praktika)

Small Powerboat and RIB Master

— Rahvusvaheline tunnistus mis kehtib kogu maailmas, antakse välja ülemaailmse purjetajate koolitamise ja sertifitseerimise keskuse International Yacht Training Worlwide. poolt. Koolitusel saab osaleda alates 18 aasta vanusest, kui puuduvad meditsiinilised vastunäidustused. Algteadmised kursusel osalemiseks vajalikud pole. Kursus sobib kajutiteta avatud merekaatrite ja RIB kasutajatele kui plaanite ühepäevaseid jalutusretki. Sertifikaat on kehtestatud Suurbritannia Maritime and Coastguard Agency (MCA) poolt.

 • Kehtivuspiirkond: Üle maailma
 • Laevad: kajutiteta mootorpaat, RIB
 • Kaugus kaldast: 20 meremiili ohutust sadamast
 • Ilmastikuolud: tuulekiirus kuni 6 palli, päevane seilamine, laine kõrgus kuni 3 meetritl
 • Maksimum laeva pikkus: 24 meetrit
 • Kursuse kestvus: 3 päeva (teooria ja praktika)

VHF Radio Operators Certificate

— Rahvusvaheline tunnistus mis kehtib kogu maailmas, antakse välja ülemaailmse purjetajate koolitamise ja sertifitseerimise keskuse International Yacht Training Worlwide. poolt. Võimaldab mere VHF statsionaarse või portatiivse raadiojaama kasutamist. Kursuse kestus on 1 päev (teooria ja praktika). Minimaalne ja kõige kiirem kursus mere VHF jaama kasutajale. Tunnistust võib vaja minna kui soovid rentida mootorpaati või purjekat tsharterfirmas. Seda tunnistust on vaja ka International Bareboat Skipper kursustele registreerumiseks.

ROC GMDSS – Restricted Operators Certificate

— Rahvusvaheline tunnistus mis kehtib kogu maailmas, antakse välja EV Veeteede Ameti poolt. Võimaldab kasutada mere VHF DSC jaama mis töötab kasutades Global Maritime Distress Safety System (GMDSS). Kursus viiakse läbi Eesti Mereakadeemias, kursuse kestus on 20 tundi (teooria ja praktika). Annab tunnistust mereVHF jaama operaatori tipptasemest asjaarmastaja laevajuhi puhul. On kohustuslik proffipurjetajate puhul.

Merepraktika

— purjelaeva pardal. ICC sertifikaadi saamiseks on vajalik miinimum 10 tundi; International Bareboat Skipper — kursustele registreerumiseks 200 meremiili; koolitus toimub Tallinna lahes maist oktoobrini. Praktikat saab läbida ka merekooli poolt organiseeritud kursustel Aadria või Egeuse merel.

Õpilaste arvustused